Dobrze zapowiadający się thriller

Książka musi mieć coś porywającego, dzięki czemu zdobędzie grono uznanych czytelników. Musi mieć w sobie taki element, który spowoduje, że nikt nie przejdzie wobec niej obojętnie – nawet osoby, które na ogół nie lubią czytać książek. Do takich propozycji na pewno należą thrillery, które sprawiają, że włos jeży się na karku i zaczynamy się zastanawiać, czy na dworze będzie bezpiecznie. Warto sięgać po takie propozycje, które na pewno wprawią wszystkich w zdumienie i niedowierzanie swoim finałem. Taką porywającą książką na pewno będzie “Ktoś jest w twoim domu“, której autorka jest Stephanie Perkins.

Thriller sensacyjny

Ktoś może już doskonale kojarzyć nazwisko Stephanie Perkins, ponieważ jest to autorka doskonale zapowiadających się romansów. Jeżeli ktoś miały pisać o miłości, to tylko ona. Jej książki, takie jak “Annie i pocałunek w Paryżu”, “Lola i chłopak z sąsiedztwa”, “Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań” i jeszcze kilka innych, zostały docenione za fantastyczny klimat miłosny. Czytelniczki cieszą się, że pojawiła się kolejna osoba na rynku, która tak doskonale opowiada o miłości. Tym razem autora postanowiła pokazać się od innej strony. Od tej bardziej mrocznej, która na pewno sprawi, że czytelnicy nie będą narzekali na nudę. Główną bohaterką jest Makani Young, która od roku mieszka w Nebrasce razem z babcią. Dziewczyna nadal próbuje przystosować się do nowych warunków dookoła siebie. Wcześniej mieszkała na Hawajach, ale musiała się stamtąd wyprowadzić, ponieważ doszło do pewnych rzeczy, o których ona chce teraz zapomnieć.

Niewyjaśnione morderstwa

Dziewczyna z czystą kartą rozpoczyna naukę w nowej szkole Osborn High. W czasie tego pierwszego roku nauki Makani, jej babcia umiera. Jest to dla dziewczyny szok, ale nie zamierza opuszczać miejsca, gdzie czuje się dobrze i ma w miarę ułożone życie i przyjaciół – Alexa i Darby’ego. No i jest jeszcze Olli, który tak mocno jej się podoba. Dziewczyna ma wobec niego pewne nadzieje. Z czasem dochodzi do morderstw na terenie szkoły, gdzie chodzi Makani. Ofiarą padają młodzi uczniowie, których ciała brutalnie okaleczone można znaleźć w różnych miejscach na terenie miasteczka. Policja kompletnie jest bezradna i nie wie jak uchronić dzieciaki przed mordercą, który ewidentnie kolekcjonuje ciała zamordowanych. Makani, chociaż nie powinna, ale razem z przyjaciółmi po swojemu stara się wyjaśnić całą sprawę. Czy grupa nastolatków będzie skuteczniejsza od policji? Tego dowiemy się z “Ktoś jest w twoim domu“.

Podróż zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com